Decyzją Ministerstwa Finansów C.I.K. posiada status Instytucji Certyfikującej ZSK

Dla biur: Decyzją Ministerstwa Finansów C.I.K. posiada status Instytucji Certyfikującej ZSK

  • 4.6 / 5
  • 28

W dniu 12 stycznia 2023 Centrum Informacji Księgowej uzyskało w drodze decyzji administracyjnej uprawnienia nadane przez Ministerstwo Finansów do certyfikowania kwalifikacji rynkowej „zarządzanie procesami księgowymi” na mocy decyzji DWR6.0722.10.2022

Tym samym C.I.K. uzyskało status Instytucji Certyfikującej w ramach Zintegrowanego Systemy Kwalifikacji. Nadzór nad procesem certyfikacji sprawuje Ministerstwo Finansów. Wypracowana procedura w ramach kwalifikacji gwarantuje jakość i odpowiednią rangę.

Informacja nt. ZSK

Zintegrowany System Kwalifikacji jest przeznaczony dla księgowych, którzy chcą się uczyć i rozwijać przez całe życie. Przewidziany jest również dla kolejnego pokolenia księgowych, którzy przygotowują się do wejścia na rynek.

Największe znaczenie w ramach kwalifikacji ZSK mają efekty uczenia. To oznacza, że liczy się to co wiemy, jakie umiejętności i kompetencje posiadamy oraz jak uzyskaną wiedzę potrafimy wykorzystać w codziennych czynnościach związanych z księgowością.

Kwalifikacje rynkowe

Kwalifikacje rynkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potrzeb rynku. To kwalifikacje, które uzyskuje się bez konieczności podejmowania nauki w szkołach lub na uczelniach.

Księgowi i właściciele biur rachunkowych często posiadają wysokie kompetencje. Chcąc ułatwić takim osobom potwierdzenie swoich umiejętności powstały kwalifikacje rynkowe w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, które pozwalają na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego posiadanie wiedzy i umiejętności potrzebnych w branży księgowej.

Certyfikaty w ramach ZSK są porównywalne na terenie całej Unii Europejskiej. To istotne dla osób, które poszukają pracy poza Polską, jak również dla pracodawców czy kontrahentów z zagranicy.

Kwalifikacja „zarządzanie procesami księgowymi”

Kwalifikacja “Zarządzanie procesami księgowymi” potwierdza wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości i podatków, pozwalający na kierowanie działem finansowo-księgowym oraz organizowanie rachunkowości w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja ta umożliwia pracę w przedsiębiorstwach należących do różnych branż, a także kierowanie biurem rachunkowym.