Informacje dla Przedsiębiorców

Weryfikacja Biur Rachunkowych przez C.I.K.

Od 2011 r. Centrum Informacji Księgowej weryfikuje biura rachunkowe według następujących kryteriów:

  1. Certyfikat Księgowy/Świadectwo Kwalifikacyjne MF/Lista KIDP/Rejestr Biegłych Rewidentów - min. 1 os.
  2. Aktualne ubezpieczenie OC na prowadzenie usług księgowych.
  3. Brak zaległości finansowych - informacja w BIG.
  4. Nienaganna opinia - weryfikowana na podstawie otrzymywanych opinii przez C.I.K.
  5. Praca na licencjonowanych programach księgowych.
  6. Doświadczenie w prowadzeniu usług księgowych lub wykonywaniu zawodu księgowego  - min. 2 lata  - właściciel lub pracownik.

Biuro spełniające powyższe kryteria może przystąpić do Programu C.I.K., który uprawnia do otrzymania Certyfikatu Centrum Informacji Księgowej dla biura rachunkowego.

Korzyści z Wyboru Certyfikowanego Biura Rachunkowego

Biuro rachunkowe wybrane z listy Certyfikowanych Biur Rachunkowych oprócz tego, że spełnia powyższe kryteria, w każdym miesiącu otrzymuje:

  1. Aktualne informacje o zmianach w przepisach podatkowych: Regularnie dostarczane przez C.I.K. informacje o bieżących, przyszłych i planowanych zmianach w prawie podatkowym, pomaga unikać błędów podatkowych, zapewniając większe bezpieczeństwo firmy. Dostęp do informacji o nadchodzących zmianach umożliwia przewidywanie i przygotowanie się na przyszłe regulacje.
  2. Komunikaty podatkowe dla przedsiębiorców: Biura na liście C.I.K. mają możliwość udostępnienia Komunikatów Podatkowych nt. zmian w przepisach podatkowych przedsiębiorcom, których obsługują. Przedsiębiorcy mogą otrzymywać informacje o aktualnych, przyszłych i planowanych zmianach w przepisach podatkowych.
  3. Szkolenia online dla biur rachunkowych: Centrum Informacji Księgowej oprócz informowania o zmianach w przepisach podatkowych, wspiera rozwój kompetencji biur rachunkowych poprzez organizację cyklicznych szkoleń online. Szkolenia pogłębiają wiedzę księgową i podatkową z konkretnych zagadnień. Szkolenia przekładają się na jakość obsługi księgowej i podatkowej firmy.

Wybierając certyfikowane usługi księgowe wybierasz księgową, księgowego lub biuro rachunkowe, świadczących usługi w sposób profesjonalny, zwiększając tym bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.